❌جیمارکت هیچ نماینده رسمی ندارد و برای ضمانت اصالت کالا فقط از این فروشگاه خرید کنید.❌

بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان

بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان شامل پروتئین وی و گینرها می‌شود. پروتئین وی باعث جذب سریع و حاوی اسیدهای آمینه ضروری بالا است؛ به همین خاطر بسیار مورد توجه ورزشکاران قرار گرفته است. همچنین گینرها با داشتن ترکیبی از پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های سالم، می‌توانند به عنوان یک منبع کامل تغذیه‌ای به بانوان کمک کنند تا به وزن دلخواه خود برسند.

ستفاده از بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم باید در کنار یک رژیم غذایی متعادل و برنامه تمرینی منظم باشد تا بتوانید به اهداف دلخواه خود دست پیدا کنید.

ما را در این مقاله جیمارکت همراهی کنید تا به معرفی این مکمل‌ها و میزان حجم مصرفی هر یک بپردازیم.

بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان
سر فصل های مقاله

معرفی بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان

چندین نوع مکمل وجود دارد که بانوان می‌توانند برای افزایش وزن و عضله‌سازی به صورت ترکیبی با رژیم غذایی متعادل و فعالیت بدنی منظم استفاده کنند. برخی از انواع مکمل‌ها نسبت به سایرین عملکرد بهتری دارند. با این حال، بدن هر فرد می‌تواند عملکردی متفاوت داشته باشد و خوب است پیش از شروع مصرف مکمل برای افزایش وزن و حجم با پزشک یا متخصصان بدنسازی مشورت کنید.

۱- مکمل‌های حاوی پروتئین

پروتئین اسیدهای آمینه را برای بدن تضمین می‌کند که به معنای واقعی کلمه بر شکل گیری ساختار عضله‌ها تأثیرگذار هستند. بدون پروتئین شما نمی‌توانید عضله بسازید. مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان حاوی پروتئین به شما کمک می‌کند تا این ماده اساسی را به دست آورید.

پروتئین همچنین منبع عالی سوخت برای بدن است. همه به پروتئین نیاز دارند، امّا کسانی که به دنبال افزایش وزن یا افزایش توده عضلانی هستند نیاز به پروتئین بیشتری خواهند داشت. پودر پروتئین وی به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

نیاز متوسط تخمینی (EAR) برای پروتئین بسته به جنسیت (در زمان تولد)، سن و مرحله زندگی فرد متفاوت است. بزرگسالان و زنان باردار نسبت به بزرگسالان جوان یا افراد غیر باردار نیاز به پروتئین بیشتری دارند. نیاز به پروتئین بر اساس وزن بدن فرد است، بنابراین به صورت تعداد گرم پروتئین در هر کیلوگرم وزن بدن (گرم بر کیلوگرم) بیان می‌شود.

کمترین میزان توصیه شده روزانه (RDA) برای پروتئین ۰.۸ گرم بر کیلوگرم است. میزان مصرف توصیه شده برای پروتئین به شرح زیر است:

  • برای سطوح فعالیت پایین و حفظ وزن: ۱.۲-۱.۸ گرم بر کیلوگرم
  • برای سطوح فعالیت متوسط و حفظ وزن: ۱.۴-۲.۰ گرم بر کیلوگرم
  • برای سطوح فعالیت متوسط و عضله‌سازی یا افزایش وزن: ۱.۶-۲.۴ گرم بر کیلوگرم
مکمل های حاوی پروتئین برای افزایش وزن در بانوان

وزن خود را با مصرف پروتئین های مناسب افزایش دهید

چگونه در رژیم گیاهخواری پروتئین بدن را تضمین کنیم؟

اگر رژیم گیاهخواری را دنبال می‌کنید و به دنبال مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان حاوی پروتئین هستید می‌توانید از پودر پروتئین سویا استفاده کنید.

پودر پروتئین سویا منبع عالی پروتئین کامل است همچنین غنی از فیبر و ایزوفلاون‌ها خواهد بود. این نوع پودر را به افرادی که نمی‌توانند لاکتوز را تحمل کنند، نیز توصیه می‌کنیم.

همچنین می‌توانید از پودر پروتئین نخود، برنج قهوه‌ای و مخلوط پروتئین گیاهی شامل شاهدانه نیز استفاده کنید. در کنار پودرها می‌توانید از آجیل‌ها و دانه‌های مغذی مانند بادام، گردو، بادام‌زمینی، تخمه آفتاب‌گردان، تخمه چیا نیز استفاده کنید.

بهترین پودر پروتئین برای افزایش وزن چیست؟

بهترین پودر پروتئین برای افزایش وزن به ترجیحات غذایی شما بستگی دارد. دو منبع محبوب پودر پروتئین، آب‌پنیر و کازئین هستند که هر دو از لبنیات تهیه می‌شوند. تحقیقات نشان داده است که هر دو می‌توانند از عضله‌سازی حمایت کنند، اما تحقیقات حاصل از انتقال میکروبیوم روده نشان داده است که پروتئین کازئین بیشتر باعث افزایش وزن می‌شود در حالی که پروتئین آب پنیر بیشتر باعث کاهش وزن می‌شود.

می‌توانید اطلاعات بیشتر در این زمینه را در مقاله انواع پروتئین برای بدنسازی بخوانید. همچنین برای آشنایی با عملکرد پروتئین مقاله‌ای جداگانه تهیه شده است که خواندن آن اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار می‌دهد.

۲- مکمل‌های حاوی کراتین

کراتین از ترکیب سه اسیدآمینه (متیونین، گلیسین و آرژنین) ایجاد می‌شود که به طور معمول توسط ورزشکاران برای کمک به بهبودی و ریکاوری سریع عضله‌ها و افزایش سطح انرژی در طول تمرینات هوازی و قدرتی، استفاده می‌شود.

برخی از افراد درست قبل از ورزش از آن استفاده می‌کنند تا انرژی لازم را به دست آورند. کراتین می‌تواند؛ مانند یک ماده پشتیبان عمل کنده و حین تمرین از عضله‌های ساخته شده محافظت کند.

از آنجایی که فرایند عضله‌سازی شامل تخریب و بازسازی است، کراتین می‌تواند در مکانیسم طبیعی ساخت و ترمیم رشد عضله‌ها، یک ماده مفید باشد.

مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان حاوی کراتین کمک می‌کند تا وزن شما افزایش پیدا کند. علاوه بر مکمل‌ها و پودر کراتین، شما می‌توانید این ماده را از غذاهای دریایی، گوشت قرمز و گوشت پرندگان نیز دریافت کنید.

حتماً همراه با کراتین به میزان کافی آب بنوشید. مصرف کراتین به طور کلی بی خطر است؛ اما در مصرف آن زیاده روی نکنید و مصرف روزانه ۴ تا ۵ گرم هیچ عارضه‌ای به همراه ندارد.

پودر گینر برای افزایش وزن

پودر گینر حاوی مواد مغذی و کربوهیدرات است و باعث افزایش وزن می شود

۳- پودر گینر

یکی از رایج‌ترین و بهترین مکمل برای افزایش وزن و حجم در بانوان، گینر است. این مکمل حاوی مواد مغذی مانند آب‌پنیر، کازئین و منابع چربی؛ مانند روغن MCT، روغن نارگیل و البته کربوهیدرات‌ها برای دریافت انرژی اضافی می‌شود.

برای افزایش وزن از گینر مناسب استفاده کنید. حتماً پیش از خرید محتویات آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید به ماده‌ای درون آن آلرژی غذایی یا حساسیت نداشته باشید.

مزایای پودر گینر توضیحات
دریافت کالری بالا پودر گینر کالری زیادی را در هر وعده ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در مصرف کالری بیشتر از آنچه که از طریق رژیم غذایی به تنهایی می‌توانید دریافت کنید، کمک کند
تضمین پروتئین پودر گینر منبع خوبی از پروتئین است که برای عضله‌سازی و ترمیم عضلات ضروری است.
کربوهیدرات این پودر حاوی کربوهیدرات است که به تضمین انرژی برای تمرینات ورزشی و فعالیت‌های روزانه کمک می‌کند.
راحتی پودر گینر به راحتی تهیه می‌شود و می‌توانید آن را به شیر، آب یا سایر نوشیدنی‌ها اضافه کنید.
تنوع این پودر در طعم‌های مختلف موجود است تا بتوانید طعمی را که دوست دارید پیدا کنید.

 

نکته: پودر گینر باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل و همراه با برنامه تمرینی مناسب استفاده شود.

سخن پایانی

برای بسیاری از بانوان که به دنبال افزایش وزن و حجم عضلانی هستند، انتخاب مکمل‌های مناسب می‌تواند نقش کلیدی در دستیابی به این اهداف ایفا کند. در این میان، مکمل‌های پروتئین، کراتین و گینر به عنوان سه گزینه‌ مؤثر و محبوب شناخته می‌شوند. شما می‌توانید برای مشاوره دقیق‌تر با کارشناسان ما در تماس بوده یا برای خرید انواع پودرهای حاوی پروتئین و گینر به بخش فروشگاه جیمارکت مراجعه کنید.

  • چه مقدار از این مکمل‌ها را باید مصرف کرد؟

    میزان مصرف مکمل‌ها به نوع مکمل، سن، سطح فعالیت و اهداف شما بستگی دارد. همیشه دستورالعمل‌های روی برچسب محصول را دنبال کنید و در صورت نیاز با یک متخصص تغذیه یا مربی ورزشی مشورت کنید.

  • آیا می‌توانم بدون مصرف مکمل وزن و حجم خود را افزایش دهم؟

    بله افزایش وزن و حجم بدون مصرف مکمل نیز امکان‌پذیر است. با این حال، مکمل‌ها می‌توانند این فرایند را تسریع کنند.

سجاد خمر
سجاد خمر

متخصص تجربی علوم ورزشی ، فیتنس ، بدنسازی و فیزیک ورزشی. دارای حکم قهرمانی در رشته فیزیک ورزشی. با سابقه ۱۰ ساله ورزش حرفه ای.

مکمل بدنسازی پمپ

    عنوان شرح مکمل‌های پمپ مکمل‌های پمپ با هدف افزایش جریان خون به عضلات طراحی شده‌اند و باعث افزایش

آشنایی با شرکت پگاه

تاریخچه و آشنایی با شرکت پگاه در آشنایی با شرکت پگاه باید بگوییم، شرکت پگاه که امروزه می‌شناسیم، از چندین

بهترین پروتئین وی خارجی

پروتئین وی خارجی یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های غذایی در میان ورزشکاران و علاقه‌مندان به سلامت است. این پروتئین از آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

متاسفانه مطالب قابلیت کپی شدن را ندارن 😘

فهرست
0 علاقه مندی ها
0 مقایسه
0 موارد محصول