❌جیمارکت هیچ نماینده رسمی ندارد و برای ضمانت اصالت کالا فقط از این فروشگاه خرید کنید.❌

تفاوت پروتئین وی و گینر چیست؟

تفاوت پروتئین وی و گینر چیست؟ پروتئین وی و گینر هر دو از مکمل‌های محبوب ورزشی هستند، اما تفاوت‌های کلیدی بین آنها وجود دارد که انتخاب نوع مناسب را بر اساس اهداف شما تعیین می‌کند.

اگر به طور مداوم به باشگاه می‌روید، وزنه‌های سنگین می‌زنید و برنامه‌ای ورزش خاصی را دنبال می‌کنید، امّا پس از مدتی متوجه می‌شوید که آن عضله دلخواه را به دست نیاورده‌اید، دلیل آن است که باید رژیم غذایی مناسبی را در کنار ورزش به کار ببرید.

در حالی که شکستن عضلات در باشگاه ضروری است، امّا باید با خوردن کالری و پروتئین کافی آنها را به شکل دلخواه دوباره بسازید. در این مقاله جیمارکت به دو مکمل قدرتمند برای عضله سازی خواهیم پرداخت. تفاوت‌ها، شباهت و مزایا و معایب هر دو را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید به درستی از هر یک استفاده کنید.

تفاوت پروتئین وی و گینر چیست؟
سر فصل های مقاله

کلیدی‌ترین تفاوت پروتئین وی و گینر کدام‌اند؟

گینر و پروتئین وی هر دو مکمل‌های غذایی هستند که می‌توانند در کنار تمرینات قدرتی به شما در افزایش حجم عضلات کمک کنند. در اینجا تفاوت پروتئین وی و گینر آورده‌ایم:

 • محتوای کالری: گینر حاوی کالری بالایی است و در هر وعده بین ۷۰۰ تا بیش از ۱۰۰۰ کالری دارد. پروتئین وی کالری بسیار کمتری دارد و در هر وعده بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ کالری است.
 • محتوای درشت‌مغذی‌ها: گینر حاوی پروتئین، کربوهیدرات به میزان زیاد و مقداری چربی است. پروتئین وی پروتئین تغلیظ شده با حداقل کربوهیدرات و چربی ارائه می‌دهد.
 • افزایش وزن در مقابل افزایش عضله: محتوای کالری بالای گینر آن را برای افزایش وزن مفید می‌کند. محتوای کالری کمتر ولی پروتئین بالای پروتئین وی، آن را برای افزایش عضله در حین حفظ یا کاهش چربی بدن مفید می‌کند.
 • جایگزین وعده‌غذایی در مقابل مکمل پروتئینی: گینر حاوی مقدار زیادی کالری، کربوهیدرات و چربی است، بنابراین می‌توانید از آن به‌عنوان جایگزین وعده‌غذایی یا یک وعده اضافی استفاده کنید. پروتئین وی یک مکمل پروتئینی است و یک وعده‌غذایی کامل محسوب نمی‌شود.

آیا پروتئین وی و گینر شباهت‌هایی هم دارند؟

حال که تفاوت پروتئین وی و گینر را بررسی کردیم، این سؤال مطرح می‌شود که آیا این دو مکمل ورزشی شباهت‌هایی نیز دارند یا خیر؟ اینجا مواردی وجود دارد که این مکمل‌ها با هم همپوشانی دارند:

 • کمک به ساخت عضله: گینر و پروتئین وی هر دو زمانی که با تمرینات قدرتی ترکیب شوند، می‌توانند بخشی از استراتژی تغذیه‌ای شما برای ساخت عضله باشند. هر دوی آنها حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه مورد نیاز برای سنتز پروتئین ماهیچه هستند.
 • کمک به افزایش قدرت: هر دو مکمل ممکن است به شما در افزایش قدرت در طول زمان کمک کنند، به شرطی که در باشگاه تمرینات باکیفیتی انجام دهید.
 • کمک به ریکاوری عضلات: می‌توانید از گینر یا پروتئین وی در یک شیک بعد از تمرین برای تقویت ریکاوری عضلات خود استفاده کنید.
 • تقویت‌کننده آسان مواد مغذی: اگر برای دریافت پروتئین کافی از رژیم غذایی خود برای پشتیبانی از تمریناتتان مشکل دارید، هر دو گینر و پروتئین وی راه‌های مناسبی برای دریافت مواد مغذی اضافی به صورت مکمل هستند.
پروتین وی و گینر چه تفاوت هایی دارند؟

گینر کربوهیدارت بیشتری دارد، در حالی که پروتئین وی، کربوهیدارت و چربی کمتری دارد

گینر چیست؟

برای درک بهتر تفاوت پروتئین وی و گینر، خوب است تعریف آنها را نیز به طور جداگانه بررسی کنیم. گینرها که گاهی اوقات به آنها افزایش دهنده وزن نیز گفته می‌شود، مکمل‌های غذایی پودری هستند که حاوی کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی بالایی هستند. هدف آنها کمک به افزایش وزن شما با مصرف یک مکمل راحت است. هنگامی که سعی در افزایش حجم دارید، رسیدن به نیازهای کالری دریافتی شما فقط از طریق غذا ممکن است به دلیل مسائل مالی، کمبود وقت یا ساختار زیستی شما چالش برانگیز باشد. افزایش وزن با گینر را با خرید محصول مناسب آغاز کنید.

همان طور که از نامش پیداست، به افزایش حجم عضله کمک می‌کند. این می‌تواند به افرادی که در تلاش برای افزایش وزن هستند و بدنسازان که می‌خواهند حجم بیشتری ایجاد کنند، کمک کند. گینر همچنین، می‌تواند بر عملکرد شما تاثیر بگذارد و انرژی شما را برای تمرینات افزایش دهد. آیا مصرف گینر بدون ورزش توصیه می‌شود؟ اطلاعات بیشتر درباره این موضوع را در مقاله‌ای جداگانه بخوانید.

پروتئین وی چیست؟

پروتئین وی یک مکمل غذایی است که افراد اهل باشگاه ممکن است برای کمک به ساخت عضله از آن استفاده کنند. وی ماده‌ای است که در طی فرایند تولید پنیر از شیر به دست می‌آید. پس از حذف آب و مقداری لاکتوز از وی، عمدتاً پروتئین باقی می‌ماند. سپس به پودر پروتئین وی تبدیل می‌شود. وی حاوی پروتئین بالایی است؛ اما کالری، چربی و کربوهیدرات کمی دارد.

شما می‌توانید از آن برای عضله‌سازی یا کاهش وزن استفاده کنید. طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن را در مقاله‌ای دیگر در ورزشنامه جیمارکت توضیح داده‌ایم که مطالعه آن اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد.

چه کسانی باید پروتئین وی مصرف کنند؟

پروتئین وی اغلب توسط بدنسازان، ورزشکاران و افرادی که می‌خواهند مصرف پروتئین خود را از طریق رژیم غذایی افزایش دهند، استفاده می‌شود. پروتئین وی ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و یکی از بهترین منابع غذایی پروتئین با کیفیت بالا است.

پروتئین وی برای کسانی که به دنبال ساخت عضله هستند مفید است. مطالعات نشان داده‌اند که پروتئین وی در افزایش توده عضلانی هنگام مصرف درست قبل، بعد یا در حین تمرین مؤثر است.

تحقیقات نشان می‌دهد که جایگزین کردن بخشی از رژیم غذایی با پروتئین وی، در کنار انجام وزنه‌برداری، می‌تواند باعث کاهش وزن حدود ۳.۶ کیلوگرم همراه با افزایش توده عضلانی بدون چربی شود.

اگر هدف شما کاهش چربی بدن و ساخت عضله است، باید در کسری جزئی از کالری یا تعادل انرژی قرار داشته باشید. به این معنی که باید کمی کمتر از کالری که می‌سوزانید مصرف کنید، یا باید همان مقدار کالری که می‌سوزانید مصرف کنید.

پروتئین وی در مقایسه با گینر کالری کمی دارد. به همین دلیل است که اگر هدف شما کاهش وزن یا افزایش عضله بدون افزایش قابل توجه وزن بدن است، پروتئین وی مکمل مناسب برای شماست. پروتئین وی می‌تواند به شما در کاهش چربی بدن در حالی که همچنان توده عضلانی به دست آمده را حفظ می‌کنید، کمک کند.

تفاوت اصلی پروتئین وی با گینر

گینرها به طور قابل توجهی کالری بیشتری نسبت به پروتئین وی دارند

پروتئین وی در مقابل گینر: کدام‌یک را انتخاب کنم؟

هر دو پروتئین وی و گینر اهداف متفاوتی دارند و انتخاب شما به اهدافتان بستگی دارد. اگر هدف شما عضله‌سازی در حالی که وزن خود را کاهش می‌دهید یا حفظ می‌کنید، باید پروتئین وی را انتخاب کنید. اگر هدف شما افزایش سایز و حجم قابل توجه است، یا برای افزایش وزن نیاز به کمک دارید، باید یک گینر را انتخاب کنید.

سؤال‌های متداول

 • آیا مصرف گینر باعث افزایش چربی می‌شود؟

  افزایش وزن با گینر می‌تواند شامل افزایش چربی و عضله باشد. با این حال، اگر به طور متعادل از گینر در کنار یک برنامه تمرینی مناسب استفاده کنید، می‌توانید به افزایش عضله بدون چربی زیاد کمک کنید.

 • آیا می‌توان از پروتئین وی و گینر هم‌زمان استفاده کرد؟

  بیشتر افراد می‌توانند هم‌زمان از این دو مکمل استفاده کنند، با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی مانند نفخ، اسهال یا حالت تهوع را تجربه کنند.

Picture of سجاد خمر
سجاد خمر

متخصص تجربی علوم ورزشی ، فیتنس ، بدنسازی و فیزیک ورزشی. دارای حکم قهرمانی در رشته فیزیک ورزشی. با سابقه ۱۰ ساله ورزش حرفه ای.

مکمل بدنسازی پمپ

    عنوان شرح مکمل‌های پمپ مکمل‌های پمپ با هدف افزایش جریان خون به عضلات طراحی شده‌اند و باعث افزایش

آشنایی با شرکت پگاه

تاریخچه و آشنایی با شرکت پگاه در آشنایی با شرکت پگاه باید بگوییم، شرکت پگاه که امروزه می‌شناسیم، از چندین

بهترین پروتئین وی خارجی

پروتئین وی خارجی یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های غذایی در میان ورزشکاران و علاقه‌مندان به سلامت است. این پروتئین از آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

متاسفانه مطالب قابلیت کپی شدن را ندارن 😘

فهرست
0 علاقه مندی ها
0 مقایسه
0 موارد محصول